Абітурієнту

Корисна інформація

Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти http://osvita.ua/legislation/Vishya_osvita/9990/

Довідник Вищих навчальних закладів України http://osvita.ua/vnz/guide

Вступна кампанія 2019 року розпочнеться  10 липня. Прийом заяв та документів закінчується: о 18:00 год 22 липня - для осіб, які вступають на основі співбесіди або вступних іспитів та творчих конкурсів;  о 18:00 год 29 липня - для осіб, які вступають тільки на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання; 

Реєстрація електронних кабінетів вступників, завантаження додатків про повну загальну середню освіту триватиме з 01 липня.

Однією з новацій буде те, що для вступників на бюджетні місця творчі конкурси проводитимуть до початку прийняття заяв – з 1 до 10 липня. Щоб дати конкурсів не співпадали в різних закладах освіти, вони повинні будуть заздалегідь затверджувати графік та погоджувати його з МОН. З 11 до 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників на контракт.

Подача документів буде проходити приблизно так само, як і у 2018 році: через електронну систему ЄДБО абітурієнт зможе подати __ заяв на _ спеціальності.

Вступники на базі 11 класу можуть подавати документи в паперовій формі лише у виключних випадках:

 • для вступу за співбесідою, вступними іспитами, квотами, зокрема для іноземців;
 • для повторного навчання за кошти бюджету;
 • для реалізації права на першочергове зарахування;
 • за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО, атестаті, сертифікаті ЗНО;
 • у разі подання іноземного документа про освіту;
 • у разі подання документа про повну загальну середню освіту старого зразка;
 • у разі подання заяви після завершення реєстрації електронних кабінетів;
 • для нарахування додаткових балів;
 • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії.

Вступникам на базі 11 класів також варто звернути увагу, що 2019-го для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов можна подавати сертифікати лише 2018, 2019 років у будь-якій комбінації.

Інструкція, як подати електронну заяву на участь в конкурсному відборі на вступ до ВНЗ України (2018р)  http://mon.gov.ua/content/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2016/07/07/jczuvjcz-instrukcziya-ez-2016-(red-)pdf.pdf

Для подання електронної заяви абітурієнт повинен зареєструватись на інтернет-сайті за адресою   http://testportal.gov.ua

З детальною інформацією про порядок подання документів, необхідних для здійснення реєстрації, можна ознайомитися на сайті  http://testportal.gov.ua

Списки рекомендованих до зарахування оприлюднюватимуть до 12-ї год. 01 серпня, а зарахування триватиме до 06 серпня – на бюджет, до 16 серпня – на контракт (додаткове зарахування до 30 вересня).

Що таке пріоритетність?

У 2017 році можна подати максимум 9 заяв до вищих навчальних закладів і не більше ніж на 4 спеціальності. Тобто всього вступник може подати 9 заяв, на кожній із яких потрібно буде зазначити пріоритетність (1–9). Заява з пріоритетом «1» – спеціальність, на якій абітурієнт хоче навчатися найбільше.

Перед поданням необхідних документів абітурієнт повинен добре подумати, до якого вишу і на яку спеціальність він хоче найбільше. Пріоритетність, визначена вступником в заяві про участь у конкурсі, не може бути змінена протягом вступної кампанії.

Вступ поза конкурсом

До пільгового вступу допускаються:

 • особи, які мають захворювання, що перешкодили їм здати ЗНО;
 • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені від військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2015 року;
 • учасники бойових дій, особи, що брали участь в АТО, ті, хто проходить військову службу;
 • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення) та ті, хто проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня 2017 року.

 

 Рейтинг ВУЗів України  http://ru.osvita.ua/vnz/rating/