Акція "Збери каштани - врятуй життя"

Кінський каштан з давніх часів використовується в народній медицині багатьох країн. У XVIII-ХІХ ст. в народній медицині країн півдня Європи плоди і кору каштана застосовували як замінник кори хінного дерева для лікування малярії, гарячкових станів і амебній дизентерії. Порошком з плодів присипали варикозні виразки. Подагру лікували ваннами з відваром подрібненого насіння каштана, збиваючи воду спеціальної мітелкою до утворення піни.

В даний час цілющі властивості кінського каштана добре вивчені, і препарати з нього широко застосовуються не тільки в народній медицині, але і в сучасній фармацевтиці.

У сучасній фармацевтиці кора, квітки і плоди кінського каштана використовуються як цінна сировина для приготування ліків. Фармацевтична промисловість виробляє з них численні ліки у вигляді мазей, крапель, таблеток, капсул, свічок і навіть препаратів для ін’єкцій, які застосовуються як судинні засоби. Препарати каштана мають протизапальну, протинабрякову, знеболювальну, протисудомну, ранозагоювальну, кровоспинну, терпку, бактерицидну дію.