День Гідності та Свободи

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні поч.. ХХІ ст.., а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004р. та у листопаді 2013р. – лютому 2014р. постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, згідно з указом Президента України Петра Порошенка 21 листопада ми відзначаємо День Гідності та Свободи.

Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила Революція Гідності, яка тривала з листопада 2013 по кінець лютого 2014р.. Це був надзвичайно тяжкий іспит для України, на якому українці продемонстрували свою гідність, честь, європейськість та прагнення до свободи.

21 листопада 2013р. відмова української влади від підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стала першопричиною виникнення наймасовіших за всю сучасну історію держави протестів.

Після побиття спецпризначенцями «Беркут» в ніч на 30 листопада 2013р.  десятків студентів на Майдані Незалежності на вулиці міст України вийшли сотні тисяч громадян.

Акція протесту отримала назву Євромайдан, а пізніше – Революція Гідності...

На шляху до незалежності український народ завжди приносив у жертву своїх найкращих синів і дочок.

Певне місце у цьому списку зайняли люди, що загинули на Майдані, як їх нарекли – Небесна Сотня. Саме вони зуміли рішуче стати до боротьби із злом, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.

Вони йшли за кращу долю України без зброї. Боролися і старі й молоді за воскреслу Україну для нас та для наступних поколінь:

… бо пам’ять вічна і народ не забува,
Хто виборов життям ці перемоги,
Небесна Сотня чиста та жива.
Нам каже з неба: «Щасливої дороги…»

День  Гідності та Свободи